the end of boring notebooks

Notesy to kreatywne narzędzia – i tak też powinny wyglądać. Dlatego marka NUUNA produkuje notatniki, w których nie tylko można zapisywać pomysły, ale które same w sobie są kreacją. Ich bloki wykonane są z wysokogatunkowego szwedzkiego papieru Munken, zszyte nićmi i precyzyjnie oprawione w  nowoczesne materiały, tj. Smooth Bonded Leather czy Jeans Label Material. Nadruk na okładkach wykonany jest techniką sitodruku, stosowaną przez takich artystów, jak Andy Warhol czy Roy Lichtenstein. Jeśli chodzi o cechy charakterystyczne tej metody druku, to napewno warto zwrócić uwagę na kolor, który jest w tym wydaniu bardzo intensywny. Notesy NUUNA to małe dzieła sztuki, kolekcjonerskie rarytasy i początek końca nudnych notesów. 

Notesy NUUNA dostępne są na całym świecie. Najczęściej w luksusowych domach handlowych (np. Ka De We, Niemcy; Selfridges, Wielka Brytania; Galeries Lafayette Premium Department Store, Dubai; Rinascente Premium Department Store, Mediolan), w concept storach (np. Story Concept Store, Nowy Jork; Merci Concept Store, Paryż), wybranych sklepach muzealnych (np. SF Museum of Modern Art, San Fransisco; The Design Museum, Londyn; Centre Pompidou, Paryż; Vitra Design Museum Shop, Weil Am Rhein), w ekskluzywnych salonach papierniczych (Itoya Premium Stationery Store, Tokyo, Paperikauppa Putinki Stationery Shop, Helsinki), jak również w księgarniach artystycznych (np. Papelaria Fernandes Book Store, Lisbona) i sklepach z modą (np. Paul Smith Fashion Store: Mediolan, Paryż, Londyn).

Od niedawna dostępne są również w Polsce. Firma Artcards jest oficjalnym dystrybutorem marki NUUNA. Nadal budujemy sieć sprzedaży stacjonarnej i internetowej. Jesteśmy otwarci na współpracę. Prosimy o kontakt na adres: sklep@notesynuuna.pl.

Klienci doceniają niezwykłą jakość notesów nuuna i popyt na nie wzrasta! Nie tracąc czasu, od razu zabraliśmy się za dalszą produkcję, żeby napełnić nasz nowiutki magazyn aż po sufit i zagwarantować ciągłość dostaw w sezonie jesień/zima. Taki designerski notatnik, to przecież doskonały prezent! Uwaga w ofercie naszego sklepu są również egzemplarze kolekcjonerskie, które już się nie powtórzą...

Najpełniej prezentujemy wszystkie modele notesów w nowym katalogu. Wskazujemy na cechy charakterystyczne, takie jak: materiały, design, skomplikowaną technologię produkcji i oraz naszą filozofię „Made in Germany”. Drukowaną wersję katalogu (w języku angielskim lub niemieckim) na życzenie dodajemy do zamówionych w naszym sklepie notesów. Możemy również wysłać wersję elektroniczną. Prosimy o kontakt w tej sprawie na adres: sklep@notesynuuna.pl

NUUNA | notesy klasy premium

NOWOCZESNE MATERIAŁY NA  OKŁADKACH

Notes, bierzemy do rąk bardzo często. To nasz codzienny towarzysz. Wszystko musi się zgadzać: dotyk i wygląd. Dlatego bloki notesów nuuna oprawione są w Smooth Bonded Leather lub Jeans Label Material. W dotyku niebanalne, a do tego solidne i trwałe. Oba materiały są ekologiczne, bo odzyskiwane w procesie recyklingu!

LIMITOWANE NAKŁADY

Nie ma nic nudniejszego niż zwykły, czarny notatnik. Kochamy design i ładne przedmioty, dlatego zafundowaliśmy naszym produktom piękne kompozycje na okładkach. Drukowane są w technice sitodruku, czyli metodą stosowaną przez artystów nurtu pop-art: Andiego Warhol’a czy Roy’a Lichtenstein. Założyliśmy również, że nakłady będą limitowane. Dlatego, jeśli ilość danego produktu jest mała na naszej stronie (a nie jest to najnowsza kolekcja), to może oznaczać, że są to ostatnie dostępne egzemplarze na świecie.

DESIGN 360°

Nadruk pokrywający krawędzie bloku notesu, sprawia, że od razu traktujemy go jak designerski obiekt. Ten zabieg jest również bardzo praktyczny, gdyż chroni karty przed kurzem lub innymi zanieczyszczeniami.

PAPIER PREMIUM

Munken Polar 120g, to według naszej opinii jeden z najlepszych papierów na notatniki. Jest mocny, nieprzeźroczysty i oczywiście z certyfikatem FSC. Bardzo dobrze sprawdza się jako podłoże do rysowania czy pisania.

KROPKOWANY GRID

Wpadliśmy na to już 15 lat temu. Delikatny kropkowany grid, nadaje się zarówno do pisania jak i do rysowania. Jest on na tyle subtelny, że umożliwia pisanie w linii, ale nie przeszkadza ani literom, ani rysunkowi.

W naszych notatnikach znajdziecie grid w trzech kolorach – szarym, neonowo pomarańczowym oraz turkusowym (informację podajemy w parametrach).

PEŁNY FORMAT

Rysowanie przez środek? Żaden problem! Tutaj nic nie stoi na przeszkodzie twórczemu rozmachowi. Jest to możliwe dzięki solidnemu zszyciu składek i innowacyjnej technice łączenia oprawy z blokiem notatnika.

Dzięki tym procesom, nie tracisz ani milimetra na rozkładówce.

WŁAŚCIWE PROPORCJE

Notes musi dobrze leżeć w dłoni. Nie może być zbyt wąski. Powinien pomieścić idealnie szeroką kolumnę pisma, wskazując na kierunek czytania. Dobrze jest gdy mamy miejsce na większe szkice. Ale naszym priorytetem jest by dobrze wyglądał!

Notesy nuuna są dostępne w 3-ch rozmiarach:

L  – 165/220 mm

M – 135/200 mm

S  –108/150 mm.

Mamy również w ofercie szkicowniki, klasy premium, o formatach:

Studio M – 148/210 mm

Studio XXL – 225 /290 mm.

PRODUKOWANE Z MYŚLĄ O NATURZE

Stawiamy na trwałe materiały i produkujemy według najwyższych standardów ekologicznych. Poza tym wspieramy projekty zalesiania w Europie.

WYPRODUKOWANO W NIEMCZECH

Materiały na notesy pozyskujemy głównie z Niemiec, Szwecji i Włoch. Ich produkcja odbywa się wyłącznie w Niemczech, przy użyciu bardzo specjalistycznych maszyn i technologii. Dla przykładu: notesy oprawione w Smooth Bonded Leather (skórę pochodzącą z recyklingu) wykańczane są na tych samych maszynach, jakich używa marka Louis Vuitton, przy obróbce torebek.

 

Charakterystyka materiałów użytych na oprawy:

JEANS LABEL MATERIAL

 • w dotyku i wyglądzie jak skóra
 • produkowany jak papier
 • wysoce odporny na zużycie
 • wyjątkowo ekologiczny.

 

SMOOTH BONDED LEATHER

 • w dotyku super gładka
 • zużywa się jak skóra
 • do  produkcji wykorzystano prawdziwe ścinki skóry
 • nadal pozostaje materiałem do recyklingu

 

METALLIC ARTIFICIAL LEATHER (metaliczna sztuczna skóra)

 • w dotyku równomierna i gładka
 • metaliczny kolor
 • futurystyczny efekt lustrzany
 • wykorzystywana w modzie